II. nominační závod a 3. český pohár Račice

10. 06. 2015

V dospělých kategoriích na trati C1 200m muži závodil Kryštof Hájek, který obsadil 3. místo. V kilometrovém závodě si vedl také velmi dobře a vybojoval krásné 6. místo v mužích. V závěru trati ho předjel například odchovanec KVS Tomáš Janda, který se umístil na 2.místě, Lukáš Hájek na 7. místě. Tomáš a Lukáš spolu bojovali i na C2 1000m, kde obsadili 2. místo. V závodě kanoistek obsadila 2. místo Lenka Součková na dvoustovce a 1.místo na C1 500m a C2 500m.

V kategorii nejstarších benjamínek zvítězila Valentýna Beránková na trati 500 a 1000 metrů na singl kajaku a na 500 metrů na deblkajaku. Za těmito úspěchy je hlavně Valentýny píle, ctižádostivost a zodpovědnost, se kterou přistupuje k tréninku. Mezi kanoisty si nejlépe vedl Filip Dvořák, který obsadil 2. místo na 200 metrech, na deblkánoi na 500 metrech a 3. místo na kilometru. Největším překvapením byl výkon benjamínka na kajaku Adama Horáčka, který vybojoval bronzovou medaili na trati 200 metrů.

Filip Janda v dorostenecké kategorii obsadil 5.místo na kilometru na singlkanoi, na deblkanoi 3. místo a na čtyřkanoi 2. místo. Kanoistka Laura Hédervári obsadila 2x 4. místo na singlkanoi a 2. místo na deblkanoi.

V Račicích se uskutečnil i tradiční běh benjamínků, ve kterém doběhl na druhém místě

Ondřej Hanák

v kategorii benjamínků A, Adam Horáček se probojoval na třetí místo v kategorii benjamínků C stejně jako Agáta Hyrešová.

Výkony našich nejmladších závodníků se od 2. ČP zlepšily, a tak doufáme že to půjde takto dál a děti se budou ve výkonnosti stále posouvat.

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.