popel-2014-uvod.jpg

Memoriál Dr. Karla Popela v roce 2014

30. 03. 2014

Odpoledne se pokračovalo na dračích lodích v rámci úvodního závodu seriálu Dragon Boat Grand Prix, kde se bojovalo 12 posádek. Na závěr sportovního programu se v podvečer konal i úvodní závod Czech SUPer Cupu - závodu na paddleboardech.

Nádherné jarní počasí vytvořilo perfektní podmínky pro akci, která zahájila rok oslav 90 let od založení KVS Praha. Viděli jsme souboje všech věkových kategorií od nejmladších benjamínků až po protřelé veterány na trati 5km okolo Chuchelského mostu pro ty zdatnější a na trati "kvasáckého 2kiláku" okolo mostu Barrandovského (podle kterého se určuje námořní míle :-) pro ty mladší. Velmi obsazená byla kategorie K1 muži, kde byl největší celebritou a nakonec i vítězem Lukáš Trefil, bronzový medailista z K4 na OH 2012 v Londýně. Medaile ale byly pro všechny kategorie a z rukou předsedy KVS Praha Karla Dvořáka a primátora hl. města Prahy Tomáše Hudečka jich bylo rozdáno společně s věcnými cenami více než 90.

Pan primátor Tomáš Hudeček se dokonce chopil pádla a osobně se účastnil i závodu dračích lodí, který se jel s hromadným startem na dvě jízdy s obrátkou okolo Barranďáku. Nakonec si originální cenu, putovní "dračí popelník" odvezla posádka Sokolu Předměřice STRATOS AUTO TEAM, ve které byli posilou dlouholetí reprezentanti na kajaku Jana Blahová a Jiří Polívka.

Bohatý kulturně společenský program s živým hudebním vystoupením pak bavil vodáky až do neděle a všichni už se těší na další závodní setkání s pádlem v ruce. Pro kanoisty i draky to bude zejména MČR na dlouhé tratě, pro jedny v Račicích a Ústí a pro druhé v Kojetíně v průběhu dubna. Více informací naleznete na http://www.kanoe.cz a http://www.dragonboat.cz

Originální videoklip a reportáže

Reportáž v České televizi
Rozsáhlejší zpravodajství vysílala Česká televize ve čtvrtek dne 3. 4. 2014 ve Sportu v regionech

Fotogalerie

Facebook
Fotografie Martina Vrby 
Rajce.net

KVS Praha Petr Klíma

      

 

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Josef Holeček

Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.

Bohumil Kudrna

Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.

Marta Pavlisová - Kohoutová

Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2.

 

    

Klubový řád   |   GDPR   |   Kontakt   |   Aplikace