tym.jpg

Naše kanoistické závodní družstvo přiváží z MČR v Račicích dva tituly a další medaile!

07. 08. 2023

Po nevýrazněm období, které bylo hubené jak počtem závodníků, tak výsledky se pod novým trenérským vedením Lucky Radoňové KVS PRAHA vrací na výsluní kanoistické elity!

Náš, nyní již početný, závodní tým příjíždí z kanoistického mistrovství republiky s bilancí dvou zlatých, jedné stříbrné, tří bronzových a sedmi čtvrtých míst. Cenné jsou především dvě nominace na závod Olympijských nadějí Olivera Krále a Rozárie Pospíšilové v kategorii dorostu na C1 a K1.

Vrcholem závodního víkendu bylo naprosto nečekané vítězství naší dorostenecké C4 vedené trenérem Sébou Maiznerem. Borci ve složení Filip a Oskar Strangmullerovi, Oliver Král a nováček Vincent Horváth porazili po profesionálním výkonu odvěkého soupeře z Nymburka a jejich zlatou medaili si s nimi užil celý kvasácký gang na břehu. Medaile předával reprezentační trenér Pavel Hottmar a kvasáky pochváli slovy: "Pedro by na vás byl pyšný".

Naši nejmladší benjamínci zaznamenali dvě bronzové - tradiční opora Jáchym Kotrč a známé sprinterské jméno Svatopluk Baťka (tentokrát mladší) pro sebe uzmuli medaile v nabité konkurenci. Jakub Hájek skončil na minikajaku čtvrtý, což je vynikající výsledek pro borce, který startoval v Račicích poprvé. V postupu výsledkovým polem pokračují a rozhodně se neztratili ani Michal Kolanda, David Macháč a Magdalena Drbohlavová.

V juniorech máme pouze Petra Kutsyna na kanoi, který se díky své velké tréninkové snaze blíží finálovým příčkám. Tam by měli směřovat i žáci: kanoisti Tomáš Procházka a Petr Pomazal musí zvýšit tréninkové dávky a lehce se pak utkají o medaile. Stejně je na tom i Milan Kroutil v C1 dorostenců. "Nakopávací" závody to byly i pro duo Matěj Rajdl a Tomáš Kolanda, ti závodí v početně největší kategorii žáků na kajaku a především na kilometru zanechali dobrou stopu.

Skokanem roku je ovšem Šimon Lukeš, který se při první účasti ve velkém finále umístil dvakrát smolně na čtvrtém místě. Odjíždí sice bez medaile, ale s velkým respektem soupeřů, kteří se jeho výkonům nestačili divit a obdivem kvasáckých trenérů. Jen tak dál! Tomáš Honěk ve stejné kategorii kanoistických žáků potvrdil, že přestup na kanoi byl dobrou volbou a bez pochyby se v příštím roce vyrovná Šimonovi.

Za KVS bojovali s pádlem v ruce úspěšně také kajakáři veteránské kategorie - díky a gratulujeme k medailovým úspěchům!

Kompletní výsledky MČR 2023 najdete na webu: https://results.sportis.cz/cs/competitions/2322/

Fotogaleri na našem fejsu: https://www.facebook.com/kvspraha/photos_albums

Díky všem za předvedeném výkony na trati, fandění na břehu a hlavně trenérům, rodičům a realizačnímu týmu. Díky společnému úsilí (často na úkor vlastního volného času a pohody) se nám daří vybudovat společenství se super výsledky, ale především fajn partu lidí.

Sportu zdar!

      

 

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Josef Holeček

Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.

Bohumil Kudrna

Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.

Marta Pavlisová - Kohoutová

Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2.

 

    

Klubový řád   |   GDPR   |   Kontakt   |   Aplikace