Račice nám cinkaly!

07. 07. 2022

Děkujeme všem za klubovou reprezentaci a gratulujeme medailistům na II. NZ RDS a ČP mládeže 2022 !

Raport šéftrenérky Lucky Radoňové zde:
  • absolutním králem Račic se stal Oliver Král na kánoi v kategorii žáci starší. Zvítězil ve všech singlových i deblových disciplínách. Na čtyřkanoi taktéž společně s bratry Strangmullerovými a nymburským Žirovnickým.
  • Strangmullerové - 3. místo na C2 žáci starší a ve všech C1 závodech finálová umístění
  • premiéru na C1 dorostenci si odbyl Petro Kutsyn a i když to nestačilo na postup tak ostudu sobě ani klubu neudělal.
  • 2 x velmi cenné 7. místo ve finále juniorů na kajaku obsadil Vojtěch Beneš, blýskl se navíc 5. místem na K2, kde spolu s parťákem Pavlem Kapounem z Kojetína porazili přední reprezentační posádky
  • V kategorii benjamínků na kajaku jsme zaznamenali velké pokroky od loňského roku. Držákem byl tradičně Mihály Leipniker, který si odváží stříbro a bronz z tratí 500 a 1000m. Raketou sezony je Jáchym Kotrč, kterého jsme loni získali draftem z atletiky po příměstském táboře v KVS. Jáchym již na Nymburské 500 všem favoritům vypálil rybník a zvítězil. V Račicích dopádloval pro bronz na 500m po velmi profesionálním výkonu v závěru trati.
  • Ostatní benjamínci se výborně rvali s tratí i soupeři a to na K1 i K2. Jmenovitě nás reprezentovali: Luka Leipniker, Šimon Lukeš, Tomáš Kolanda, Lukáš Kolanda, Matěj Rajdl, Ondřej Vávra, Vincent Karel Štědrý, David Macháč.
  • Pochvala patří i trenérům, kteří se všem pečlivě a obětavě věnují nejen v Račicích, ale především v klubu na trénincích. Canoe: Sebastian Maizner, Kajak: Patrik Kučera, Benjamínci: Martin Kolanda, Honza Klauda a Jan Macháč i Jiří Strangmuller.

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.