chomutov-foto.jpg

Kamencové jezero Chomutov – ČP benjamínků – hodnocení vedoucího výpravy

06. 05. 2024

Kamencové jezero Chomutov – ČP benjamínků – hodnocení vedoucího výpravy

Ahoj,

V sobotu 4.5. jsme úspěšně zakončili první ostrý závodní týden sezóny 2024. Po středečních dlouhých tratích v rámci Memoriálu Dr. Karla Popela se naši benjamínci a žáci poprvé v sezoně představili na krátkých tratích, a to při závodech na Kamencovém jezeře v Chomutově. Na pětistovce to byl kalup a naše mladé pušky se v tomto klání rozhodně neztratily.

2 zlata za suverénní výkony na K1 a K2 benjamínci C si odváží Adam Macháč. Stejně skvostnou bilancí ozdobila svůj debut na závodech na 500m Simča Oplatková, která zvítězila mezi benjamínkami D na K1 i K2 500m. Zlato na deblu slavila se ségrou Helčou po urputném a velmi těsném souboji s posádkou z Modřan. Zde bych rád jako vedoucí výpravy vyzdvihl roli mého zástupce Honzy „Tuleho“ Kolandy, který jakožto zkušený matador při nástupu děvčat na vodu rozsekl nejasnosti ohledně zasednutí v lodi a ukázalo se, že pomalejší a silovější záběr Simči na háčku, který mohla Helča dobře následovat, byl v nervy drásajícím souboji rozhodující ingrediencí v jejich cestě za těsným vítězstvím. Helča skvělou sobotní bilanci „Oplatek“ doplnila bronzem na singlu.

Bronz si odváží ze závodu K1 500m benjamínci B také Kuba Hájek. Kuba skvěle vypálil a tři čtvrtiny trati závodu naprosto dominoval. V samotném závěru se zřejmě projevil nedávný tréninkový výpadek (nemoc a škola v přírodě) a Kubu těsně předstihli 2 soupeři. To ale vůbec nevadí, naopak skvělou zprávou pro začátek sezony je, že Kubovy rychlost rozhodně nechybí. Na deblu při neúčasti svého kmenového parťáka z KVS dojel na velmi solidním 4. místě s místním borcem Štěpánem Dvořákem.

Pro „brambory“ si dojel při své premiéře mimo Prahu Pepíno Klíma na K1 500m benjamínci D. K bronzu to daleko nebylo, výkon velmi dobrý, takže soupeři musí s Pepínem do dalších závodu počítat.

Dvě 5. místa zajela Majda Drbohlavová na K1 a K2 500m benjamínky A, což je jednoznačně skvělé. Konkurence byla velmi početná a už postup do finále byl sám o sobě úspěchem, konečné umístění je pak naprostá paráda.

Debut na pětistovce zvládla také Verča Maříková (7. místo), která podala velmi houževnatý výkon a získala první zkušenosti s pevným startem a jízdou v drahách.

Start v rozjížďkách s kvalifikací do dalších jízd poprvé absolvovali Michal „Banán“ Kolanda a jeho parťák Jáchym Kotrč. Banán skončil 5. ve finále C, Jáchym 6. ve finále B na K1 500m benjamínci A. Velmi dobře jeli kluci na deblu, kde skončili na 7. místě ve finále A.

Kromě benjamínků závodili na Kamencové jezeře také starší a mladší žáci na singlech. V obou kategoriích se jely 3 rozjížďky. Postup do finále A vybojoval ve starších žácích Tomáš „Čaj“ Kolanda (celkově 6. místo ve finále A) a v mladších žácích David Macháč (celkově 7. místo ve finále A). Pro oba to byla podařená vystoupení. Velmi dobrého výsledku dosáhl také Matěj Rajdl, který postoupil ve starších žácích na K1 do finále B, v němž dojel na 4. místě (celkově tedy 13. pozice) a potvrdil svůj výkonnostní vzestup.

Za bezproblémové zvládnutí výpravy moc děkuji Tulemu a Davidovi Maříkovi (vázání, řízení, nošení lodí, povzbuzování), a dík patří také podporovatelům na břehu, tedy Danovi „Stárovi" Šmídovi, Hance „Hanýžce" Vatěrové, Kačce Drbohlavové a rodičům Oplatkovým.

Ahoj na dalších závodech!

 

Za realizační tým KVS zdraví,

Honza „Olín“ Macháč

Foto na našem fejsu:

https://www.facebook.com/kvspraha/

Nebo na: 

https://eu.zonerama.com/KVSPraha/1333154

      

 

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Josef Holeček

Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.

Bohumil Kudrna

Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.

Marta Pavlisová - Kohoutová

Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2.

 

    

Klubový řád   |   GDPR   |   Kontakt   |   Aplikace