sp-2014.png

Světový pohár rychlostních kanoistů v italském Miláně v roce 2014

19. 05. 2014

Ve světové konkurenci a to na tratích 1 000 a 500 metrů, i když se před závodem necítili dobře a potýkali se s technickými problémy, dokázali nádhernými finiši předjet světovou elitu kromě Poláků, kteří jsou zvyklí na velké vlny, které byly při pětistovce.

Zejména cenné je 2. místo na olympijské trati 1 000 metrů. Trenér Libor Dvořák je pochválil za bezvadné zrychlení v závěru závodů. Kluci chtěli vyhrát, ale doufají v ještě lepší formu v dalším světovém poháru, který se koná v Račicích.

Mimořádným úspěchem skončil Pepa Dostál v K1 na 500 metrů, kde obsadil rovněž druhé místo a stříbrnou medaili, když se celý závod držel na špici. V závodě na 1 kilometr dojel sedmý, ale do 900 metrů se držel na medailové pozici a závěr mu nevyšel. Ostatní naši závodníci si ve velké konkurenci nevedli dobře. Naše další želízka na světové úrovni, C1 a K4 nestartovala a připravují se na další závody. Jsme šťastni, že Pepa Dostál a Filip Dvořák jsou odchovanci KVS Praha a doufáme, že vychováme další borce, kteří se vypracují na takovou úroveň.

KVS Praha Pedro Dvořák

    

 

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Josef Holeček

Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.

Bohumil Kudrna

Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.

Marta Pavlisová - Kohoutová

Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2.

 

    

Klubový řád   |   GDPR   |   Kontakt   |   Aplikace