cb-praha-2017.png

České Budějovice - Praha

21. 04. 2017

Všichni dobří závodníci se pilně připravovali a několikrát si trasu projeli. Na trati bylo mnoho vorových propustí, říkali jsme jim šlajsny, některé z nich velmi obtížné, dokonce někdy jsme je proplavávali.

Samotný závod býval velmi slavnostně zahájen za účasti „ bafuňářů vysoké úrovně. Ve všech kategoriích startovalo vždy několik set borců, někteří mistři světa a olympionici. Trať byla dlouhá 198,5 km a cíl byl nejčastěji v Braníku. Jezdilo se většinou na čtyři etapy, celkem 2 dny s přestávkou na nocleh a léčení ran, zejména desítek puchýřů. V cíli očekávalo závodníky velké množství diváků a reportérů z televize a tisku.

Závod byl velmi oblíbený a dokonce Československý armádní film natočil z celého závodu reportáž. Nejpopulárnějším závodníkem byl Honza Brzák – Felix, který si po dlouhá léta udržoval pověst nejlepšího kanoisty světa. První závod se jel v roce 1922 a měl různá přerušení do 1959, kdy byla dokončena vltavská kaskáda.V posledních letech byl závod obnoven a všichni si přejeme, aby byl tak populární jako dříve.

    

 

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.

Josef Holeček

Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.

Bohumil Kudrna

Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.

Marta Pavlisová - Kohoutová

Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2.

 

    

Klubový řád   |   GDPR   |   Kontakt   |   Aplikace