Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

Podzimní soustředění Týn nad Vltavou

Minulý týden se závodní družstvo a nově vytvořené družstvo žáků kanoistů a žaček kanoistek zúčastnilo podzimního výživného soustředění v Týně nad Vltavou. Lokalitu jsme vybírali hlavně kvůli nádherně klidné vodě a příznivým podmínkám pro pádlování i běh. Byli jsme ubytovaní v místní loděnici, kde se nám moc líbilo a myslím, že se zde ještě párkrát objevíme.

Na tomto soustředění bylo důležité najezdit, co nejvíce kilometrů na vodě, abychom měli nějaký základ do podzimní a zimní přípravy. Trénink nebyl jen o pádlování, ale o běžecké a posilovací přípravě na testy do SCM. Kilometrů na vodě i v běhu bylo opravdu hodně, ale ani to nás neodradilo od turnajů ve fotbale na místním hřišti. Pro zpestření jsme trénovali i obrátky, abychom nenechali nic náhodě a na dlouhých tratích neztráceli. Mladí kanoisté se naučili jezdit více kilometrů správnou technikou a kanoistky zvládly techniku řízení a pádlování.

Nyní už se všichni připravuje zase v Praze, kde se nám moc stýská po vodě v Týně. Není Vltava jako Vltava. Tuto sobotu několik z nás čekají testy do SCM tak doufáme, že se vše povede, naši závodníci budou úspěšní a testy splní.

Držte pěsti, hezký den.

Instagram

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
  • Jan Brzák - Felix

    Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
  • Josef Holeček

    Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
  • Bohumil Kudrna

    Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
  • 1