Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

Ve dnech 20. 4. a 21. 4. 2014 se konaly první důležité závody v Račicích - kvalifikace na světové poháry a testy juniorů. Z našich členů zářil v kategorii juniorů Kryštof Hájek a byl nejúspěšnějším juniorem na 1 000m. V juniorkách překvapila Klára Voženílková vítězstvím v kategorii 1 000m juniorky a Tereza Buzková 2. místem na 500m juniorky.

I v ostatních disciplinách byly úspěšné. V dospělých překvapil Lukáš Hájek, který startoval poprvé za kategorii C 1 a prohnal zkušené seniory. Na 1 km i 200m skončil na 5. místě velmi těsně a ohrožoval zkušené borce. Rovněž startoval v C 2 s Tomášem Jandou.

V ženách si nejlépe vedla Lenka Součková a obsadila 2. místo na C1 za naší odchovankou Janou Ježovou.Z dalších odchovanců vyhrál vše Pepa Dostál v K 1 muži, Filip Dvořák zvítězil v C2 na 200m i 1 000m a byl druhý v C1 na 1 000m a 5 000m. Tomáš Janda v silné konkurenci bojoval o třetí místo, ale cílová kamera rozhodla, že skončil těsně čtvrtý. Celkem dobré výsledky i když nás opustila řada závodníků, kteří byli zařazeni do středisek vrcholového sportu. Kompletní výsledky jsou uvedeny na stránkách ČSK www.kanoe.cz

KVS Praha Pedro Dvořák

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1