Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

V italském Miláně se jel 2. až 4. 5. 2014 prvý závod světového poháru rychlostních kanoistů v roce 2014. Velkého úspěchu dosáhli deblkanoisté Jarda Radoň a Filip Dvořák. Jako jediní dosáhli dvojnásobného úspěchu a získali 2 stříbrné medaile.

Ve světové konkurenci a to na tratích 1 000 a 500 metrů, i když se před závodem necítili dobře a potýkali se s technickými problémy, dokázali nádhernými finiši předjet světovou elitu kromě Poláků, kteří jsou zvyklí na velké vlny, které byly při pětistovce.

Zejména cenné je 2. místo na olympijské trati 1 000 metrů. Trenér Libor Dvořák je pochválil za bezvadné zrychlení v závěru závodů. Kluci chtěli vyhrát, ale doufají v ještě lepší formu v dalším světovém poháru, který se koná v Račicích.

Mimořádným úspěchem skončil Pepa Dostál v K1 na 500 metrů, kde obsadil rovněž druhé místo a stříbrnou medaili, když se celý závod držel na špici. V závodě na 1 kilometr dojel sedmý, ale do 900 metrů se držel na medailové pozici a závěr mu nevyšel. Ostatní naši závodníci si ve velké konkurenci nevedli dobře. Naše další želízka na světové úrovni, C1 a K4 nestartovala a připravují se na další závody. Jsme šťastni, že Pepa Dostál a Filip Dvořák jsou odchovanci KVS Praha a doufáme, že vychováme další borce, kteří se vypracují na takovou úroveň.

KVS Praha Pedro Dvořák

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1