Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

Party 4 Sport

Fotbalista, veslařka, softbalistka, rádioví orientační běžci nebo tanečníci či vyznavači voltíže, gymnastiky na koňském hřbetu? Své nejlepší sportovce ocení poprvé Praha 4. Slavnostní vyhlášení proběhne v sobotu 1. dubna od 19 hodin na Party 4 Sport v Kulturním centru Novodvorská.

„Máme tu obrovské množství kvalitních sportovců, proto je chceme ještě více připomenout naší veřejnosti,“ říká Zdeněk Kovářík, zástupce starosty Prahy 4, který bude předávat ocenění.

„Nejde nám tolik o prezentaci hvězd, ale především o setkání sportovců, kteří tu bydlí, sídlí a provozují své aktivity,“ dodává Jaroslav Chvalný, předseda Pražské tělovýchovné unie, která anketu zajišťuje společně s městskou částí Prahy 4.

Všechny sportovní organizace, sídlící na území městské části Prahy 4, vybrali a navrhli uchazeče o ceny v kategoriích Sportovec, Sportovkyně, Družstvo, Trenér a také Naděje roku. Městská část společně s PTU pak z nich nominovala vždy čtyři nejlepší - jsme přece v Praze 4 - z nichž pak odborná komise vybere vítěze. Pouze mezi Nadějemi se vyhlásí deset kandidátů napříč odvětvími a disciplínami bez určení pořadí.

O trofej Sportovce roku se ucházejí tanečník Lukáš Bartůněk, držitel bronzové medaile z mistrovství světa v Číně, podolský fotbalista Robert Jůzek, který reprezentoval na světovém šampionátu lékařů v Barceloně. Dále Jakub Nápravník, osmý jachtař mistrovství světa ve třídě Fireball, a Josef Zelinka, mistr země ve voltíži.

Mezi ženami pronikly do nejužší nominace Anna Beková, členka bronzového týmu českých softbalistek z mistrovství Evropy, tanečnice Kateřina Hrstková, partnerka Lukáše Bartůňka. S nimi ještě veslařka Josefína Lázničková, členka zlaté osmiveslice na juniorském mistrovství světa a veteránka Dagmar Skřivanová, úspěšná v rádiovém orientačním běhu.

Mezi Družstvy roku se těší na ocenění Upírky, výtečný tým fitness aerobiku, dorostenecká osmiveslice ČVK, vodní pólistky A Steppu, druhé v lize, a voltížoví junioři Orionu.

Na Trenéra roku kandidují Michal Hladík, který znovuvybudoval mládež v AFK Slavoj Podolí, veslařský šéf Jan Navrátil z ČVK, Jakub Skřidlovský, který vede beachvolejbalisty v Bráníku a Marcela Šrůtová z Radioklubu OK1KYP. Kdo dostane cenu?

Party 4 Sport moderují Jan Pokorný a Josef Melen, vystoupí i Dara Rolins s tanečníky a Těžkej Pokondr. Vstupenky jsou k dostání v Czech Pointu v sídle Úřadu městské části Praha 4, Antala Staška 2059/80b v Praze-Krči za 100 až 250 Kč. Více info na www.praha4.cz

Přihlášení

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • Marta Pavlisová - Kohoutová

  Mistryně Světa a Evropy na K-1 i K-2 Číst dál...
 • 1