Dračí lodě

Akce dračích lodí spojených s naším klubem KVS Praha.

Velký Holky sjely Vltavu z Týna nad Vltavou do Prahy

Už 2.ročník etapového soustředění Velkých Holek KVS Praha proběhl ve začátku května 2015.Členky nejstarší veteránské ženské posádky v ČR odstartovaly na první etapu, která měřila 23 km z Týna nad Vltavou a svou dračí dvacetimístnou loď zakotvily v Podolsku.

Číst dál...

Mistrovství světa dračích lodí v maďarském Szegedu v roce 2013

Ve dnech 23. až 28. července 2013 se konalo v maďarském Szegedu Mistrovství světa dračích lodí 2013. Těchto závodů se zúčastnilo mnoho závodníků z našeho klubu KVS Praha, kteří se kvalifikovali se do několika reprezentačních posádek České republiky.

Číst dál...

Dračí lodě v Praze na oslavách vodáckého patrona svatého Jana Nepomuckého v roce 2012

Oslavy vodáckého patrona, svatého Jana Nepomuka, Svatojánských Navalis se v úterý v Praze, večer u Karlova mostu zúčastní také posádka dračí lodi, KVS Oldies. Pojedeme po 17 hodině na dračí lodi po Vltavě přes smíchovskou plavební komoru ke Karlovu a následně Mánesovu mostu.

Číst dál...

Novoroční vyjížďka draků KVS Oldies v roce 2012

Na Nový rok 2012 se konala tradiční vyjížďka draků KVS Oldies. Při vyjížďce bylo relativně teplo, bezvětří a tak setkání na vodě a následně v klubovně bylo velmi příjemné.

Pátý ročník závodů dračích lodí ve Štěchovicích v roce 2009

VENI, VIDI, VICI Štěchovice 2009. Ano tímto oblíbeným latinským rčením lze charakterizovat naši účast v pátém ročníku dračích závodů ve Štěchovicích s tím rozdílem, že jsme nejenom "viděli" (vidi), ale o vítězství jsme museli tvrdě bojovat. V rozjížďkách startovalo v hlavní kategorii OPEN 17 posádek.

Číst dál...

Mistrovství Evropy klubových posádek dračích lodí v Budapešti v roce 2009

Ve dnech 10. až 12. 7. 2009 se zúčastnily naše dračí posádky KVS Velký Holky a KVS Oldies Mistrovství Evropy klubových posádek dračích lodí 2009, které se uskutečnilo v Budapešti. Závody se konaly v krásném prostředí nově otevřeného parku, který se rozprostírá kolem dunajské zátoky Lágmániosi Bay.

Číst dál...

  • Jan Brzák - Felix

    Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
  • Josef Holeček

    Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
  • Bohumil Kudrna

    Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
  • 1