Z Chomutova vezeme cenné kovy!

13. 06. 2022

Ahoj!

O uplynulém víkendu (11.-12.6.2022) se za účasti výpravy mladých sportovců a sportovkyň z KVS Praha uskutečnily na Kamencovém jezeře v Chomutově závody Českého poháru benjamínků v rychlostní kanoistice. V sobotu závodníci poměřili své síly na singlech a deblech na trati 500m, v neděli byla na programu sprinterská dvoustovka (200m). V konkurenci oddílů z celé ČR se mladé naděje z KVS Praha vůbec neztratily a celkem „vylovily“ z vod Kamencového jezera cenné kovy ve dvanácti disciplínách (1xzlato, 5xstříbro, 5xbronz).

Na pětistovce se nejvíce dařilo dvojici Davído Macháč – Jáchym Kotrč, kteří v kategorii K2 bci B ve své rozjížďce zvítězili. Druhá místa v sobotním programu obsadili Kuba Hájek s Áďou Macháčem na K2 bci D, Majda Drbohlavová v kategorii bky C a také Jáchym Kotrč s Lukýšem Kolandou na K2 bci C. Po stříbru z K2 vybojoval Jáchym bronz na K1 500m bci C a ze čtvrtého místa ho navíc „jistil“ právě Lukýš. Bronzovou medaili v kategorii K1 bci E získal Áďa Macháč s tím, že o lepší výsledek ho připravila technická závada na kormidle.

V neděli na dvoustovce po odstranění problému s kormidlem Áďa ve své kategorii K1 bci E již v těsném finiši dokázal zvítězit a druhé místo přidal s Kubou Hájkem v kategorii K2 200m bci D. Stříbro na dvoustovce vyjeli ještě Davído Macháč s Jáchymem Kotrčem na K2 bci B. Bronzové medaile na dvoustovkách získali Míša Kolanda s Jáchymem Kotrčem na K2 bci C, Kuba Hájek na K1 bci D a Jáchym Kotrč na K1 bci C (zde ho opět ze čtvrtého místa jistil Kolanda, tentokrát ovšem bratranec Míša).

Nejnáročnější program absolvovali bci a bky A, protože pro ně už platí systém rozjížděk a semifinále pro postup do finále A (jízda o tituly a medaile), B a případně C. Nejzajímavější z „kvasáckého“ pohledu byla kategorie K2 bci A, kde jsme měli hned trojí zastoupení. Naše posádky se nakonec o interní klubovou prestiž utkaly „na férovku“ ve finále C (detail viz výsledky na netu).

Celkově se závody vydařily a všichni naši borci a borkyně dali do svých jízd maximum možného a nikdo nic „nezabalil“. Na všech bylo vidět, že jim s každou závodní jízdou roste výkonnost. Nejvíce v tomto ohledu vynikala Amálka Vatěrová, která přechází k rychlosti z divoké vody. Amálka absolvovala na K1 bky A maximální počet jízd a postupně od svého slalomového pojetí jízdy (myšleno lehký záklon a ruce nízko, nikoliv potíže s udržením přímého směru) přecházela k razantnímu sprinterskému stylu. Posun byl vidět jednoznačně i výsledkově, kdy v sobotu již velmi dobrým výkonem obsadila 6. místo ve finále C, aby to o den později vytáhla na 5. místo ve finále B. No ještě pár závodů….

Poněkud záhadou zůstávají umístění jistého Cecila, který měl na závodišti a obzvláště v táboře KVS v neděli jednoznačně největší a nejhlučnější podporu…? (účastníci vědí).

Počasí se také vydařilo a mimo zápolení na trati byl čas také na vodní radovánky.

Celkové hodnocení:

Za trenérsko-bafuňářský tým výpravy ve složení Honza Olín Macháč, Martin Čaj Kolanda a Honza Tule Kolanda děkuji všem závodníkům za předvedené výkony a celkový přístup. Zároveň děkuji rodičům, kteří nám na místě různě vypomohli (maminka Majdy Kačka a rodiče Tomáš Hoňka), a mamince Kuby Hájka Šárce děkuji za výborné koláčky, nezbylo.

V pondělí 13.6. trénink benjamínků není. Závodníci a závodnice by si měli po náročném víkendu dobře odpočinout a od středy jedeme dál.

Zapsal: Olín.

Naši slavní reprezentanti

Jan Brzák - Felix

Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.