Aktuality

Nejčerstvější zprávy kolem dění v našem Klubu vodních sportů Praha.

Termíny našich závodů v roce 2018

Závody 2018

V roce 2018 budeme pořádat následující závody:

 • Sobota 14. 4. 2018 - Memoriál Popela KVS Praha - Český pohár veteránů
 • Neděle 15. 9. 2018 - KVS Praha Open, kanoistika

Fotogalerie z podzimní brigády

Podzimní brigáda

V sobotu 25. 11. 2017 proběhla v loděnici KVS podzimní brigáda. Díky moc všem, kterým není stav naší loděnice lhostejný a aktivně se zapojili. V článku si můžete prohlédnout fotografie z brigády

Číst dál...

Mistrovství republiky 2017

Mistrovství republiky 2017

Letošní republikový šampionát v Račicích se uskutečnil 20. 7. – 24. 7. Počasí bylo první dny velmi teplé, ale v neděli, jak je již v Račicích zvykem, přišlo ochlazení, déšť a dokonce i chvilkové přerušení závodů. Naše nejmenší děti byly v Labe aréně už od neděle 16.7. na soustředění, aby si zvykly na zdejší vodu a ještě něco málo natrénovaly. Ve čtvrtek už přijelo celé závodní družstvo a náš tým na závody byl kompletní. Už několikátým rokem máme krásné zázemí díky KVS stanům, které nás ochrání před sluncem, deštěm i zimou. Což se na závodech vždy hodí a děti mají pohodlí.

Číst dál...

České Budějovice - Praha

České Budějovice - Praha

Jeden z nejlepších sportovních kronikářů, Petr Malina, který má některá díla uložená v Archivu hl. města Prahy, mne požádal, abych připomněl současné generaci rychlostních kanoistů, jaký byl tento závod v historii.

Číst dál...

Josef Dostál ve sportovních zprávách

Josef Dostál ve sportovních zprávách

Podívejte se na rozhovor s Josefem Dostálem ve sportovních zprávách na ČT Sport, který obsahuje i reportáž z 35. ročníku memoriálu Dr. Karla Popela.

Výsledky memoriálu Dr. Karla Popela

Výsledky memoriálu Dr. Karla Popela

Projděte si výsledky všech soutěžních kategorií 35. ročníku memoriálu Dr. Karla Popela, který proběhl v sobotu 8. dubna 2017 v naší loděnici.

Číst dál...

Fotografie z memoriálu Dr. Karla Popela

Fotografie z memoriálu Dr. Karla Popela 2017

Prohlédněte si naši rozsáhlou fotogalerii z 35. ročníku memoriálu Dr. Karla Popela, který proběhl v sobotu 8. dubna 2017 v naší loděnici.

Číst dál...

I Dara Rolins na Party 4 Sport ocení nejlepší sportovce Prahy 4

Party 4 Sport

Fotbalista, veslařka, softbalistka, rádioví orientační běžci nebo tanečníci či vyznavači voltíže, gymnastiky na koňském hřbetu? Své nejlepší sportovce ocení poprvé Praha 4. Slavnostní vyhlášení proběhne v sobotu 1. dubna od 19 hodin na Party 4 Sport v Kulturním centru Novodvorská.

Číst dál...

35. ročník memoriálu Dr. Karla Popela

35. ročník memoriálu Dr. Karla Popela

Zveme všechny příznivce kanoistiky a dračích lodí na úvodní závod letošní sezóny! 35. ročník memoriálu Dr. Karla Popela proběhne 8. dubna 2017 od 9:00 do 13:00 v loděnici KVS Praha, Modřanská 53/1151, 147 00 Praha 4, Podolí.

Číst dál...

Zimní soustředění

Zimní soustředění

Ahoj všichni!
Hlásíme se ze zimního soustředění v Krkonoších. Naši nejmenší závodníci odjeli na další část zimní přípravy na běžkařské soustředění. Na chatě máme možnost i posilovat a regenerovat v místní sauně. Budeme se snažit naběhat, co nejvíce kilometrů v těchto skvělých podmínkách. Prohlédněte si fotografie.

Číst dál...

Po vážné nemoci zemřel 13. 1. 2017 Jarda Bursík

Jarda Bursík

S lítostí oznamujeme, že po vážné nemoci zemřel 13. 1. 2017 Jarda Bursík, čestný člen KVS Praha, dlouholetý závodník na C2, mistr ČR v nohejbalu a oblíbený kamarád, který nás učil hrát nohejbal a zasloužil se o vybudování krásného hřiště. Ve svém podniku dával šanci starým veteránům, o které se mimořádně dobře staral jako o členy rodiny. Rozloučení s naším kamarádem se koná ve středu 18. 1. .2017 v 17,00 v loděnici.

Číst dál...

Podzimní soustředění Týn nad Vltavou

Podzimní soustředění Týn nad Vltavou

Minulý týden se závodní družstvo a nově vytvořené družstvo žáků kanoistů a žaček kanoistek zúčastnilo podzimního výživného soustředění v Týně nad Vltavou. Lokalitu jsme vybírali hlavně kvůli nádherně klidné vodě a příznivým podmínkám pro pádlování i běh. Byli jsme ubytovaní v místní loděnici, kde se nám moc líbilo a myslím, že se zde ještě párkrát objevíme.

Číst dál...

Odchovanec KVS, kanoista Dvořák vyrazil na soustředění. Poprvé úplně sám

Odchovanec KVS, kanoista Dvořák vyrazil na soustředění. Poprvé úplně sám

Do kalifornského Newportu vyrazil kanoista Filip Dvořák na soustředění poprvé úplně sám. „Docela se těším. Úplně změním prostředí, zase potkám spoustu známých a kamarádů. Nedělá mi problém přinutit se do tréninku,“ říká osmadvacetiletý kanoista.

Číst dál...

Odchovanec Josef Dostál je armádní sportovec roku 2016

Odchovanec Josef Dostál je armádní sportovec roku 2016

Ve středu 26. října 2016 v 18.00 hodin se v Domě armády Praha uskutečnil slavnostní večer, během kterého byli vyhlášeni nejlepší armádní sportovci roku 2016. Mezi nimi byl oceněný hráč Dukly Praha Lukáš Štetina a dlouholetý funkcionář klubu Miloslav Jícha.

Číst dál...

Vyhlášení výsledků a ukončení sezóny 2016

Vyhlášení výsledků a ukončení sezóny 2016

V pátek 14. 10. jsme oficiálně ukončili sezónu 2016. Již tradičně bylo hlavním programem vyhodnotit uplynulé závody a úspěchy a zároveň si určit cíle do sezóny nadcházející. Za sezónu 2016 jsme také vyhlásili nejúspěšnější závodníky, kteří získali cenné kovy na Mistrovství republiky na krátkých tratích.

Číst dál...

NAŠI SLAVNÍ REPREZENTANTI

 
 • Jan Brzák - Felix

  Náš nejúspěšnější závodník. Dvojnásobný olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa.
 • Josef Holeček

  Dvojnásobný olympijský vítěz z her v Londýně 1948 a Helsinkách 1952.
 • Bohumil Kudrna

  Olympijský vítěz v kategorii C2 z olympijských her v Londýně 1948.
 • 1